Hiszek abban, hogy pedagógiai munkám eredményességének legfőbb kulcsa a minőségi munkavégzés. Ez az igény fogalmazódott meg bennem, amikor a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi karán megyszereztem első diplomámat biológia-földrajz szakos tanárként. 

Az élet azonban egészen más irányba terelte sorsomat, mikor házasságot kötöttem ifj. Gedeon Endrével. A család vendéglátós dinasztia örökségét vitte tovább, így csakhamar  engem is elcsábított a vendéglátás szépsége. A szakács szakmai végzettséget a Pécsi Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolában szereztem., ahol jelenleg is tanítok. 

Tanulmányaimat az egész életen át tartó tanulás jellemezte. Sommelier végzettséget hobbyként végeztem el, hogy eligazodjak az italok világában is. Számos továbbképzés, szakmát érintő kutatás és tanfolyami részvétel inspirált a folyamatos megújulásra. Szerencsésnek érzem magam, mert Venesz díjas szaktekintélyek segítségével sajátíthattam el az elméleti tudás mellett a gyakorlat fortélyait is. Sokat köszönhetek Tankó Józsefnek volt kollégámnak és Sándor Dénesnek, aki a  Budapesti Gazdasági Főiskolán  oktatott a szakács mesterség szépségeire. Elhivatottságuk, szakma iránti elkötelezettségük, alázatuk engem is elragadott és sokat profitáltam belőle. Tőlük tanulva, ma ugyanilyen lelkesen segítem a fiatal pályakezdő kollégáimat is a tudásátadás folyamatában. 

Szervező titkára voltam a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség Pécsi Regionális Szervezetének, amelynek Tankó József volt az elnöke. Lehetőségem nyílt arra, hogy az iskolám tanulóit is bevonjam a szervezet rendezvényeibe. 

Megalakítottam az Ifjúsági Szekciót. Célom többirányú volt: tanulóim ismerjék meg a minőségi vendéglátást a változatos rendezvényeken keresztül és igényként jelenjen meg számukra akkor is, amikor kikerülnek a munkaerőpiacra. Továbbá kapcsolati tőkéjük bővítéshez is hozzájárultam. Részt vettem a Szakiskolai Fejlesztési Programban is. 

Ez újabb célokat jelölt ki számomra annak érdekében, hogy minél több tanuló jusson el a szakképesítéshez szükséges kompetenciák megfelelő szintjére. Ismereteimet továbbfejlesztettem, jártasságomat megújítottam, hogy a folyamatosan változó pedagógus szerepeknek meg tudjak felelni. Ezt a célt szolgálták a továbbképzéseken szerzett tapasztalataim is: minőségbiztosítási tanúsítvány, személyiségfejlesztő-konfliktuskezelő-, képességfejlesztő tréning, pedagógiai mérésértékelés, interaktív továbbképzések. Komoly segítséget kaptam a módszertani kultúra megújításán keresztül a tanulók személyiség fejlesztéséhez, az egyéni tanulási utak megtalálásához. 

Nagy volumenű munkának lehettem részese, amikor iskolánk elnyerte a Tempusz Közalapítvány Comenius programjának pályázatát. A  Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi karán Pedagógia szakos bölcsész és tanári diplomám segÍtett abban, hogy szélesebb kitekintést nyerjek a pedagógiai folyamatok tágabb területére is Fontos feladatnak tartom a tehetségek felkutatását, ösztönzését, felkészítését a különböző versenyekre.

Országos Szakmai Tanulmányi Versenyre több szakács és pincér tanulónak a felkészítésében vettem részt eredményesen az évtizedek során. A 2023/2024-es tanévben 4 tanulónk kapott szakmai vizsga alóli mentességet az SZKTV versenyen elért eredményéért. Az oktatásban, a gyakorlati képzésben, a vizsgák átalakuló rendszerében bekövetkezett folyamatos törvényi változások következtében szükségét éreztem, hogy kibővítsem, tudásomat, ezért végeztem el a Budapesti Műszaki Egyetemen a Közoktatási vezető képzést. 

Ugyancsak fontos mérföldkő volt munkásságom során, hogy 2018-ban mesterpedagógus minősítést kaptam. Elhívatottan küzdök azért, hogy az egészséges táplálkozás követelményei, a magyar konyha sajátosságaival, hagyományaival összeegyeztethetők legyenek.